Yaşar Gaga ‘Alakasız Şarkılar’ Albümü Çıktı!

BEKLENEN ALBÜM PİYASAYA ÇIKTI! Türk Müziği’nin dev isimlerini buluşturan Yaşar Gaga ‘Alakasız Şarkılar’ albümü nihayet piyasaya çıktı! Yayınlanmadan en çok konuşulan albüm olan ‘Alakasız Şarkılar’ son zamanların en iddialı...

BEKLENEN ALBÜM PİYASAYA ÇIKTI!

Türk Müziği’nin dev isimlerini buluşturan Yaşar Gaga ‘Alakasız Şarkılar’ albümü nihayet piyasaya çıktı!

Yayınlanmadan en çok konuşulan albüm olan ‘Alakasız Şarkılar’ son zamanların en iddialı projesi olmaya aday.

Sadece Sezen Aksu ve Tarkan işbirliği ‘Ceylan’, Serkan Kaya ‘Bi Cacık Olmaz’ ve Aşkın Nur Yengi’nin seslendirdiği ‘Hayatı Tespih Yapmışım’ şarkılarının yayınlandığı proje, çıktığı günden bu yana tüm dijital platformlarda zirvedeki yerini koruyor. 

EFSANE SESLER BİR ARADA!

Yılın albümü olarak işaret edilen ‘Alakasız Şarkılar’da yer alan isimler kadar seslendirilen şarkılar da büyük yankı uyandırdı. 

Sezen Aksu, Khaled’in dünya çapında efsaneleşmiş şarkısı ‘Cest La Vie’ye cover yaptı. Türkçe sözlerini kendisinin yazdığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ ile bu yazın tartışmasız en hit parçasına imzasını attı. 

Daha önce Sertab Erener’in seslendirmiş olduğu, sözü-müziği Sezen Aksu imzalı ‘Sevdam Ağlıyor’ şarkısı ile Kibariye, Neşet Ertaş’ın efsaneleşen eseri ‘Ahirim Sensin’ türküsü ile Gonca Vuslateri, ‘Terlik Geliyor’ şarkısı ile Özkan Uğur albümün en dikkat çeken isimleri oldu. 

DİLBER AY’DAN SÜRPRİZ ŞARKI!

1960’ların başında yayınlanan, bestesi Arif Sami Toker’e ait olan ve o döneme eleştirel bir bakış açısı ile yapılan şarkı ‘Adına Da Derler Seks’ ile Dilber Ay yine farkını ortaya koydu. 

Uzun süredir şarkı söylemeyen Yaşar Gaga da bu suskunluğunu kendi albümünde bozdu ve sözleri son zamanların en başarılı söz yazarlarından Sibel Algan’a, müziği Okay Barış’a  ait olan ‘Show’ isimli parçayı seslendirdi.

KİBARİYE ALBÜMÜN KAPANIŞINA İMZASINI ATTI!

Kibariye, albümün kayıt aşamasında stüdyodaki okumasını bitirmesine rağmen Yaşar Gaga’ya ‘Gel birlikte hatıra bir şarkı bırakalım’ demesi ile ‘Onursuz Olmasın Aşk’ düeti ortaya çıktı. Bütün yalınlığı ile kaydedilen şarkı ile Kibariye ve Yaşar Gaga albümün kapanışına imzalarını attılar.

Nazan Öncel ‘Gazla’, Göksel ‘Gözleri Aşka Gülen’, Serdar Ortaç ‘Koy Gitsin’, Mustafa Ceceli ‘Bekleyemedin Mi’, Sertab Erener ‘Her Şeye Rağmen’, Soner Sarıkabadayı ‘Bu Böyle’, Teoman ‘Rütbe’, Suzan Kardeş ‘Hayat Verir’, Rubato ‘Ellerimde Çiçekler’, Halil Koçak ‘Üzüleceksin’, Onurr ‘Janti’ ve Sertab Erener ‘Her Şeye Rağmen’ gibi birbirinden iddialı 24 şarkıdan oluşan albüm, Poll Production by Polat Yağcı etiketi ile 9 Haziran itibariyle tüm müzik marketler ve dijital platformlardaki yerini aldı. 

 Yaşar Gala Alakasız Şarkılar
Categories
Müzik Haberleri
No Comment

Leave a Reply

*

*

RELATED BY